Сприяння миру через діалог мовою театру

Середа, 10 Лютий, 2016 - 13:30П'ятниця, 29 Липень, 2016 - 13:30

Підтримка: Українська ініціатива зміцнення громадянської довіри (UCBI), яка фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект направлений на створення за допомогою методики "театру пригноблених" просторів, де б постраждалі від конфлікту спільноти змогли подивитися на свої складнощі творчо, побудувати емпатію та шукати низові рішення. Завдяки чотирьом майстерням театру для спільнот і шістнадцяти показам форум-театру в чотирьох регіонах східної України (Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях) члени місцевих громад та внутрішньо переміщені особи отримають можливість побудувати діалог, обговорити складнощі з життя переселенців та шукати рішення разом. 

Період реалізації

10 лютого - 29 липня 2016

Цілі проекту

  • Зменшити напругу, пов'язану з інтеграцією переселенців у приймаючі спільноти
  • Покращити уявлення переселенців та членів приймаючих спільнот одне про одного (послабити страхи, стереотипи)
  • Підтримати згуртованість та життєстійкість у спільнотах, що постраждали від конфлікту
  • Передати навички фасилітації "театру пригноблених" локальним партнерам на орієнтаційній сесії та театральній школі.

Діяльність

За підтримки UCBI "Театр для діалогу" проведе чотири триденних майстерні "театру пригноблених", а також 16 показів у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та підконтрольній уряду території Донецької областей. Події в рамках проекту - це також передача навичок та досвіду в театрі для спільнот локальним партнерам. Це буде зроблено під час дводенної орієнтаційної сесії для партнерів (яка відбулася в Києві у лютому 2016 року) і п'ятиденного тренінгу з технік "театру для зцілення", який відбудеться поблизу Києва наприкінці квітня. Остання подія відбудеться у співпраці з місцевими громадськими організаціями, які працюють із внутрішньо переміщеними особами, та з ГО "Imaginaction" (http://imaginaction.org/) - неприбутковою організацією, яка базується в Лос-Анжелесі, Каліфорнія, США, і яка має великий досвід поєднання театральних технік та технік з інших видів мистецтва для роботи зі спільнотами по всьому світу над питаннями соціальної справедливості та зцілення.

Бенефіціари

Проект направлений на два типи бенефіціарів. Перший - це активісти та лідери спільнот, що включені в миротворчість та діалогову роботу, підтримку переселенців та мобілізацію місцевих спільнот. Ці люди будуть знайдені через організації-партнери. Частина цих людей буде запрошена для участі в школі з "театру для зцілення" і в них буде можливість організовувати та ко-фасилітувати театральні події в їхніх регіонах.

Друга цільова група складається з жителів різних міст у цільових регіонах. Ці люди будуть запрошені брати участь у майстернях, грати у виставах і відвідувати покази. Мінімум 40% цих людей будуть переселенцями. Всі вони будуть запрошені через канали онлайн та офлайн комунікації. Місцеві партнери докладуть зусиль до того, щоб запросити учасників зі спільнот, де напруга особливо сильна. 

Theatre for Dialog