Сприяння миру через діалог мовою театру
Підтримка: Українська ініціатива зміцнення громадянської довіри (UCBI), яка фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).
Проект направлений на створення за допомогою методики "театру пригноблених" просторів, де б постраждалі від конфлікту спільноти змогли подивитися на свої складнощі творчо, побудувати емпатію та шукати низові рішення. Завдяки чотирьом майстерням театру для спільнот і шістнадцяти показам форум-театру в чотирьох регіонах східної України (Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях) члени місцевих громад та внутрішньо переміщені особи отримають можливість побудувати діалог, обговорити складнощі з життя переселенців та шукати рішення разом.
Період реалізації
10 лютого - 29 липня 2016
Цілі проекту
- Зменшити напругу, пов'язану з інтеграцією переселенців у приймаючі спільноти
- Покращити уявлення переселенців та членів приймаючих спільнот одне про одного (послабити страхи, стереотипи)
- Підтримати згуртованість та життєстійкість у спільнотах, що постраждали від конфлікту
- Передати навички фасилітації "театру пригноблених" локальним партнерам на орієнтаційній сесії та театральній школі.
Діяльність
За підтримки UCBI "Театр для діалогу" проведе чотири триденних майстерні "театру пригноблених", а також 16 показів у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та підконтрольній уряду території Донецької областей. Події в рамках проекту - це також передача навичок та досвіду в театрі для спільнот локальним партнерам. Це буде зроблено під час дводенної орієнтаційної сесії для партнерів (яка відбулася в Києві у лютому 2016 року) і п'ятиденного тренінгу з технік "театру для зцілення", який відбудеться поблизу Києва наприкінці квітня. Остання подія відбудеться у співпраці з місцевими громадськими організаціями, які працюють із внутрішньо переміщеними особами, та з ГО "Imaginaction" (http://imaginaction.org/) - неприбутковою організацією, яка базується в Лос-Анжелесі, Каліфорнія, США, і яка має великий досвід поєднання театральних технік та технік з інших видів мистецтва для роботи зі спільнотами по всьому світу над питаннями соціальної справедливості та зцілення.
Бенефіціари
Проект направлений на два типи бенефіціарів. Перший - це активісти та лідери спільнот, що включені в миротворчість та діалогову роботу, підтримку переселенців та мобілізацію місцевих спільнот. Ці люди будуть знайдені через організації-партнери. Частина цих людей буде запрошена для участі в школі з "театру для зцілення" і в них буде можливість організовувати та ко-фасилітувати театральні події в їхніх регіонах.
Друга цільова група складається з жителів різних міст у цільових регіонах. Ці люди будуть запрошені брати участь у майстернях, грати у виставах і відвідувати покази. Мінімум 40% цих людей будуть переселенцями. Всі вони будуть запрошені через канали онлайн та офлайн комунікації. Місцеві партнери докладуть зусиль до того, щоб запросити учасників зі спільнот, де напруга особливо сильна.