У Харківській області відбувся діалог про проблеми місцевих та переселенців
Авторство фото:
У Чугуєві (без підпису): Марія Вареца
У Ізюмі: Наталія Вайнілович, Олександр Чувилко, Ігор Коровін
У Балаклії: Наталія Вайнілович
У Балаклії, Ізюмі та Чугуєві Харківської області відбулася прем’єра форум-вистави “День складних зустрічей”, яку місцеві жителі створили разом із переселенцями.
На показах форум-вистави “День складних зустрічей” 25-27 березня глядачі змогли не тільки оцінити роботу групи, але й втручатися в хід театрального дійства, тестуючи власні уявлення про вдалі стратегії для вирішення показаних проблем.
18-20 березня київський “Театр для діалогу” у співпраці з харківськими партнерками Анною Горіною та Вікторією Преображенською в рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру” провели безкоштовний семінар з методики “театру пригноблених”.
На семінарі зібралися жителі Харкова, Чугуєва та Ізюма - як давні, так і ті, хто переїхав до Харківської області нещодавно у зв’язку зі збройним конфліктом на сході України. Разом вони створили виставу “День складних зустрічей”, яка 20 березня була показана в IDP Business Space у Харкові, а 25-27 березня відправилася на гастролі по області.
У виставі показані два боки однієї медалі. З одного боку - переселенці, що страждають через припинення соціальних виплат та від несподіванності вимушеного переселення. З іншого боку - місцеві жителі, які, за найсильнішого бажання, не можуть допомогти тим, хто переселився, вирішити усі їхні проблеми.
Налагодити комунікацію між жителями та офіційною владою, між недержавними організаціями різних профілів - такі системні рішення показаних проблем запропонували глядачі з Балаклії, Ізюма та Чугуєва.
Глядачі пропонували також індивідуальні стратегії. Дізнаватися у співробітників установ більше фактичної інформації про свій статус… У скрутній ситуації залишатися уважним, чуйним та турботнивим партнером у сім’ї, не забуваючи виділяти час і на власні потреби… Ці та інші кроки, які може зробити кожен, глядачі запропонували для розв’язання складностей на індивідуальному рівні.
Проект “Сприяння миру через діалог мовою театру” в рамках діяльності Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
В рамках проекту “Театр для діалогу” проведе ще три таких семінари - в Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій областях. Групи, в яких разом будуть працювати місцеві та переселенці, створять ще три вистави, кожна з яких буде показана по чотири рази - як в обласному центрі, так і в невеликих населених пунктах.