Проведення та документація форум-театру про справи жінок-ВПО

П'ятниця, 1 Липень, 2016 - 20:15Четвер, 1 Грудень, 2016 - 20:15

Період реалізації:

1 липня - 1 грудня 2016

Цілі проекту:

  • дослідження
  • мобілізація спільноти ВПО
  • інформаційна робота

Підтримка:

ООН Жінки

Діяльність:

4 майстерні з форум-театру, 4 форум-вистави, 3 круглі столи, аналітична робота. 

Майстерні та форум-вистави: у Сєвєродонецьку - для жительок Донецької та Луганської областей; у Дніпрі - для жительок Дніпровської та Запорізької областей; в Івано-Франківську - для жительок Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. 

У тих самих містах відбулися і круглі столи за результатами майстерень та вистав, на яких представниці/ки громадянського суспільства, державних установ та учасниці театрального процесу разом формували рекомендації з гендерно чутливої роботи з наслідками конфлікту на сході України. 

Фінальною майстернею та виставою проекту стали майстерня у Києві, у якій брали участь по кілька учасниць з кожної області, що були задіяні в проекті. Разом ці жінки створили форум-виставу про спільний досвід та регіональні особливості. Виставу 28 листопада було показано міністру з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадиму Чернишу, депутаткам-представницям міжфракційного парламентського об'єднання "Рівні можливості", представникам Міністерства оборони України, міжнародних організацій та громадянського суспільства у Клубі Кабінету Міністрів України. 

За результатами майстерень було створено три відео-роліки та один короткометражний фільм про гендерно зумовлені особливості вимушеного переселення та переживання кризи, пов'язаної з конфліктом на сході України та анексією Криму. 

Аналітичні висновки з проекту та рекомендації Міністерством з питань ТОТ і ВПО було взято до уваги при розробці державної цільової програми "Відновлення та побудова миру у східних регіонах України". 

Бенефіціарки:

70% учасниць майстерень були ВПО, 30% - місцеві активістки, волонтерки, громадські діячки, що працюють з/для ВПО. 

Результати:

Із дослідницькими результатами проекту та рекомендаціями щодо гендерно чутливої роботи з наслідками конфлікту на сході України можна ознайомитися у брошурах за посиланням.

Theatre for Dialog