Залишити дім, щоб залишитись вдома

Люба Мартинець
Жінки, які вимушено залишили свої домівки на сході України та в Криму за останні два з половиною роки і переселилися на захід України, здебільшого, планують залишитися на новому місці. На шляху до прийняття в новій громаді вони зустрічають багато перепон: українська з акцентом, дискримінація з боку орендодавців та чиновниць, неможливість вплинути на місцеву владу. 
 
21-24 жовтня фасилітаторки з ГО "Театр для діалогу" Ніно Ходорівськ_а​ та Оксана Потапова​ провели для цих жінок та для активісток, які не переїздили у зв'язку з конфліктом, низку заходів з форум-театру.
 
Ми разом плакали і сміялися, ми руйнували стереотипи, випробовували індивідуальні та системні рішення до питання, як залишити дім, щоб залишитись вдома. 
 
“Тут були підняті наші проблеми. Це довідки — ми ніби як окрема категорія. Це перевірки. Це відсутність у нас виборчого права на місцевому рівні. Я хочу почуватися рівною, і хочу, щоб у переселенців були рівні можливості”, - зазначає учасниця заходу. 
 
Місцеві та переселенки. Прибрати межу. 
 
Очікуйте повну версію фільму за результатами проекту в грудні 2016 :-)
 
Авторство відео - Martinets' video​.
 
Відео було створено за технічної та фінансової підтримки ООН Жінки та в співпраці з громадським проектом "Відкритий театр"​.
 
Автор слогану "Залишити дім, щоб залишитись вдома" Яков Вітюк​ для групи https://www.facebook.com/groups/krymskie.bejentsy.
 
#МаюПравоОбирати
Theatre for Dialog