Форум-вистава "Головний біль" у Білій Церкві

Четвер, 17 Грудень, 2015 - 16:00

Чи можливо спокійніше сприймати обстріли? Як побороти пригноблення від війни?

 

А що робити з пригнобленням “по колу”, яке відбувається в університетах вже на мирній території? Хто більший пригноблювач — багатий студент-неук, декан чи викладач?

 

Ці питання виявилися спільними для переселенців та для мешканців Білої Церкви. Саме про них форум-вистава “Головний біль”, прем'єра якої відбудеться 17 грудня у будівлі Торгівельно-промислової палати за адресою вул. Северина Наливайка, 13.

 

Показ відбудеться в актовій залі на четвертому поверсі о 16:00. Вхід безкоштовний.

 

З 11 по 13 грудня люди, які проживають у  Білій Церкві і не є професійними акторами, працювали з методикою театру пригноблених. Так вони створили форум-виставу, в якій самі будуть акторами. Специфіка форум-театру полягає в тому, що глядачі після обговорення показаної вистави можуть виходити на сцену, заміняти акторів і перевіряти дієвість власних стратегій у запропонованих ситуаціях.

 

Виставу створено під час семінару, який проводила громадська організація “Театр для діалогу” в партнерстві із ГО “Українці сходу” за підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.

 

Акторка вистави, мешканка Білої Церкви Людмила вважає: “Це вистава про наше життя. Про адаптацію людей в нових умовах і про підтримку, якої вони потребують”.

 

Виїжджаючи зі східної України, люди в'їжджали у нове життя. Їм потрібні нові зв'язки. Їм потрібна перспектива, їм потрібна цікавість. Їм потрібна підтримка місцевого населення”, - підкреслив інший учасник.

 

Мова театру допомагає говорити про складне і шукати спільне. Запрошуємо і вас долучатись до цього діалогу. Разом ми зможемо творити історію.

 

Вистава — про проблему, шляху вирішення якої ми, можливо, так і не знайшли, але, можливо, за допомогою глядачів, якщо вони внесуть якусь свою пропозицію, ми можемо знайти шляхи вирішення. Тому приходьте, допомагайте нам вирішувати проблему!” - закликала ще одна акторка.

 

Майстер-клас та показ форум-театру у Білій Церкві відбудеться в рамках ініціативи “Довіра та діалог як запорука розвитку громади”. Проект реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.

Theatre for Dialog