Жителі Добропілля радять долати безлюдяність освітою

П'ятниця, 16 Жовтень, 2015 - 00:30Неділя, 18 Жовтень, 2015 - 00:30

З 16 по 18 жовтня у місті Добропілля, Донецька область, проходив 3-денний семінар з форум-театру, який проводився Конгресом національних громад України у партнерстві з громадською організацією «Театр для діалогу» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення»

Серед учасників семінару були як місцеві мешканці, так і мешканці прилеглих містечок таких як Артемівськ, Червоноармійськ, Білецьке, багато з яких є вимушеними переселенцями із зони АТО. Семінар проходив у Центрі місцевої активності при міському будинку культури.

Мотивація в учасників була різна. Одна з учасниць, переселенка Олена сказала: «Мені 55 і я не хочу просто сидіти вдома, я хочу розвиватись». Учасники у перший день постійно дивувалися, що дуже прості ігри можуть викликати стільки асоціацій з їх власним життям та глибокі дискусії про побудову довіри та примирення в Україні. У перший же день група почала робити невеличкі сценки, які реально, або символічно відображали спільну проблему байдужості, небажання вийти за межі власних інтересів та зробити крок на зустріч.

На другий день учасники розробили сценарій вистави, яку назвали «Безлюдяний гуманізм». У чотирьох сценках учасники семінару підняли такі питання, як байдужість, фанатизм, псевдопатріотизм, соціальні проблеми переселенців, незрілість суспільства, волонтерство. Усі ці питання перегукуються в історії активістки громадської організації з Донецька, яка намагається провести благодійний аукціон та зібрати кошти для добропільських дітей з бідних сімей, щоб вони побачили інші міста України та розширити свій кругозір. Актори дуже серйозно поставилися до своїх ролей та провели чимало репетицій перед показом вистави у неділю.

Під час форуму, місцеві жителі та учасники семінару 11 разів замінювали акторів та пропонували свої варіанти вирішення поставлених проблем. Не усі пропозиції приймалися глядачами, оскільки часто проблема вирішувалася на індивідуальному рівні, а сама система лишалася незламною.
Серед пропозицій по зміні системи, яка дозволяє людям бути байдужими, закритими до потреб інших, одна з глядачок назвала освіту та виховання дітей. І ми сподіваємося, що так буде, бо інша учасниця нашого семінару, загорілася бажанням робити майстер-класи з дітьми і виховувати в них людяність, які не словами, а діями збудують довіру між людьми.

Більше фото за посиланням - http://www.tolerspace.org.ua/ua/projects/forumtheatre/events/dobropoltsi...

Простір толерантності

Theatre for Dialog