Виступ на Міжнародному форумі щодо втілення плану дій "Жінки, мир, безпека"
Також, працюючи зі спільнотами по всій Україні, ми бачимо, що захист за допомогою зброї, фізична безпека - не єдиний вимір безпеки. Є ще економічна, психологічна, соціальна безпека. Тут має значення і словесна агресія. Вона щодо тих, хто приїздить зі сходу країни грунтується на відсутності особистого досвіду спілкування з такими людьми. Тому дуже важливі спільні заходи для ВПО та членів приймаючих спільнот - вони дають простір для розвінчання стереотипів та є основою безпеки.
І жінки організовують багато таких спільних заходів.
Інтеграційні заходи для ВПО - запорука зведення конфлікту нанівець. Жінки на місцях бачать зв’язок між тим, що ВПО не інтегруються у нових спільнотах, та продовженням конфлікту.
Пропозиція, яку вони висувають - потрібні на рівні ВР закони про можливість передачі у комунальну власність властості, що стоїть без господаря і сплати земельного податку енну кількість років. Також вони - саме здебільшого жінки! - намагаються добитися з боку міськради - тут потрібен саме не губернатор, а міськрада - передачі якоїсь кількості одиниць комунальних будинків для ВПО та інших осіб.
Хочете вирішити проблему корінним шляхом - спитайте жінок. Поки що саме так виходить, резолюція №1325 підтверджується, в Україні - ось таким прикладом.
![](http://tdd.org.ua/sites/default/files/styles/large/public/14379826_1821385188095292_7044530172525741189_o.jpg?itok=aH-KD4QV)
![](http://tdd.org.ua/sites/default/files/styles/large/public/14379670_1821384934761984_1759378021268685255_o.jpg?itok=17pFI7gm)
![](http://tdd.org.ua/sites/default/files/styles/large/public/14344810_1080386938675811_5790891236153137318_n.jpg?itok=Xu6tKGAi)
![](http://tdd.org.ua/sites/default/files/styles/large/public/14383282_10209639384114250_204467048_n.jpg?itok=xFGIXBie)