Набір до Школи “Театр пригноблених як інструмент діалогу та ненасильницьких змін”

П'ятниця, 18 Жовтень, 2019 - 11:15

Маєте досвід фасилітації та освітньої роботи з різними групами населення? Поняття “діалог”, “ненасильство”, “учасництво”, “розмаїття” важливі у вашій роботі? Знайомі з методикою театр пригноблених та хочете краще розібратись як її застосовувати у просуванні діалогу та ненасильницьких змін? 

Якщо так, тоді реєструйтесь до Школи “Театр пригноблених як інструмент діалогу та ненасильницьких змін”, яка відбудеться з 12 по 17 листопада 2019 року у Слов'янську.

Умови участі:

Чекаємо на анкети громадських діячів/чок, освітян та тих, хто працює з власними громадами для просування діалогових практик та ненасильницьких змін. 

Перевага буде надаватися учасникам та учасницям майстерень в Луганській та Донецькій областях рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів в місцевих громадах» підтриманий KurveWustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action.

В програмі Школи: 

- теоретичне та практичне знайомство з Театром пригноблених;

- філософія пригноблення, педагогіка Пауло Фрейре;

- теорія індивідуальних потреб;

- соціальні групи та їх потреби;

- ненасильство, рівність, недискримінація через Театр пригноблених”;

- створення вистав в форматі Форум-театр: від початку до форуму;

- роль та функції джокера/ки;

- креативність, як ресурс: навички імпровізації, танцювально - рухова активність;

- та багато іншого та цікавого. 

 

Для участі у Школі заповніть, будь ласка, анкету реєстрації за посиланням до 27 жовтня включно. Лише відібрані учасники отримають лист підтвердження з інформацією про місце проведення та програмою не пізніше 30 жовтня. Участь у школі безкоштовна, проживання і харчування та навчальні матеріали забезпечуються організаторами, проїзд покривається учасниками самостійно як внесок за навчання.

 

З усіх логістичних питань щодо заходу звертайтеся до Валерія Цоцура за тел. 0955563345

Тренерки:

Яна Салахова. З лютого 2014 року і до тепер Яна Салахова практикує методику театру пригноблених у ГО “Театр для діалогу” і є співзасновницею організації. Майже 10 років (2008-2017) працювала у Міжнародній організації з міграції як спеціалістка з боротьби з расизмом і ксенофобією та співкоординаторка мережі “Ініціатива Розмаїття”. У 2015-2016 була залучена як запрошена тренерка та розробниця базового курсу “Толерантність та недескримінація” для Національної поліції України. З 2010 року має досвід тренерства по темах дискримінації, мови ворожнечі, протидії злочинам на ґрунті ненависті для держслужбовців, активістів громадського сектору, медіа тощо. Яна є співавторкою розділу присвяченого експертизі гендеру та дискримінації у Посібнику з експертизи шкільних книг Міністерства освіти і науки України (2016); співавторкою та фасилітаторкою он-лайн-курсу з виявлення мови ворожнечі спільно з Яриною Боренко та Назаром Боярським (2013). 

Влада Крижна практикує методику Форум театр з 2012 року. В період до 2014 р. працювала у напрямку громадянської освіти, створення можливостей неформальної освіти  для молоді та підвищення ініціативності громадян, в тому числі через метод Форум театру. З 2015 по 2018 рр. активно працювала в напрямку протидії наслідкам війни, побудові миру через розвиток “Театру пригноблених” в рамках німецького проекту «Подолаємо наслідки війни разом». З 2016р. має власні публікації, методичні рекомендації та розроблені тренінгові техніки.  У 2018 році заснувала власну освітню ініціативу “Trainings for Leaders”, яка спеціалізується на розвитку креативності, трансформуванні конфліктів та арт-коучінгу. 

Про “Театр пригноблених”:

Театр пригноблених — всесвітній ненасильницький естетичний рух, який прагне миру і непасивності. Театральна методика, з якої виріс рух, розроблена режисером і політиком бразильського походження Аугусто Боалем у 1960х-1970х роках і на сьогодні розповсюджена на всіх п'яти населених континентах. 

 

Theatre for Dialog