Форум-театр як репетиція дій у реальному житті

Тетяна, до того як потрапити на семінар з форум-театру, мала задум  - показати групі сільських дітей з Добропільського району столицю  України -  Київ.

«На самому початку шляху з підготовки подорожі, коли я ще не уявляла, куди вони поїдуть, як поїдуть, невизначені джерела фінансування, я потрапила на семінар з форум-театру, що проводився в Добропіллі 16-18 жовтня», - згадує Тетяна.

Результатом семінару стала форум-вистава «Безлюдяний гуманізм», сюжет якої учасники семінару придумали самі: дівчина-волонтер зустрічається з різними людьми в установах, організаціях і просто на вулиці в пошуку допомоги з організації подорожі дітей з малозабезпечених сімей по України з метою патріотичного виховання.

«В основу сюжету лягли історії однієї дівчини-волонтера і моя», - ділиться Тетяна.  

Вистава завершується на піку проблеми, коли головній героїні не вдається досягти своєї мети. Під час другого показу вистави, головній героїні допомагали глядачі - місцеві жителі та учасники семінару, які 11 разів замінювали акторів та пропонували свої варіанти вирішення поставленої задачі.  І історія мала продовження у реальному житті!

Завдяки зусиллям Тетяни та інших активістів, 7 листопада група сільських дітей з Добропільського району відвідала столицю України - місто Київ! Група складалася з 18 дітей, в основному з малозабезпечених сімей. Троє з них ніколи до цього не їздили на поїзді, і ніколи не виїжджали за межі Донецької області.

«Коли ми задумували цю подорож, ми говорили про те, що потрібно думати про майбутнє, яке будуть будувати діти. Якими ми зараз виховаємо дітей, такий буде завтра Україна. Легко маніпулювати людьми обмеженими і забитими. Нам потрібні люди, які вміють відчувати, міркувати і думати! Нам потрібно, щоб вже в дорослому віці, вони не дозволи комусь іншому вирішувати їхню долю на виборах !» - говорить Тетяна.

Саме так працює методика театру пригноблених -  у безпечному просторі ми проводимо репетицію різних стратегій по досягненню мети, яку ми собі поставили, а потім реалізовуємо їх у житті!

А Тетяні, ми бажаємо подальших успіхів у реалізації освітніх заходів для дітей, і  сподіваємося, що форум-театр буде також серед цих заходів :)

Theatre for Dialog