Мистецтво для порозуміння
9-10 серпня 2014 року Інститут Республіка в рамках проекту «Створення соціально-політичного театру в Україні» та програми «Мистецтво миру як альтернатива війні» у партнерстві з ініціативою «Театр для діалогу» провели навчання за допомогою методики соціально-політичного театру у Києві.
Тренінг провели джокери театру пригнічених, засновники ініціативи «Театр для діалогу» в Україні - Яна Салахова та Богдан Дєдушкін.
Довідка. Ініціатива «Театр для діалогу» була заснована у лютому 2014 року, коли 7 міжнародних практиків методики Театру пригнічених з Нідерландів, Німеччини, Австралії, Австрії провели 6 семінарів у 5 містах України у знак солідарності з подіями в Україні.
Тематика тренінгу стосувалась нинішніх подій в Україні – Євромайдану, інтервенції Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі та російсько-української війни. Учасниками були кримчани, луганчани, кияни, черкащани…, які майже повною мірою відображали українське суспільство за регіональним принципом. Метою тренінгу було завдання відшукати ключові повідомлення, які хочуть донести переселенці, мешканці АТО, волонтери та інші небайдужі люди. Окрім того це був перший тренінг для трупи акторів, які прийматимуть участь у програмі «Мистецтво миру як альтернатива війні». Програма передбачає проведення ряду театральних постановок у різних містах України на тему найголовніших подій сьогодення в нашій державі. Перша вистава відбудеться восени у м. Київ.
Окрему сесію в рамках тренінгу також провели Михайло Лебедь, правозахисник, експерт Ініціативи «За мирний протест!» та Віка Бабій, активіст Молодіжної правозахисної групи – Харків, волонтерка по роботі з переселенцями.
За дійством спостерігали українська письменниця, сценарист каналу СТБ, кандидат політичних наук, упорядник збірки “Небесна сотня” ЛесяВоронюк та режисер-постановник Київського Національного академічного театру опери та балету, Заслужений діяч мистецтв України СергійАрхипчук. Леся та Сергій люб’язно погодились брати участь у проекті на волонтерській основі, глибоко розуміючи на скільки сьогодні важливий об’єднавчий діалог у суспільстві – діалог порозуміння.