Ми на Київській бієнале. Форум-вистава "Я, суспільство і Майдан"
Театр пригноблених — це сучасне емансипативне мистецтво. Тому “Театр для діалогу” бере активну участь у фестивалях та виставках сучасного театру та сучасного мистецтва. Цього разу це бієнале “Київська школа”.
Кілька днів “Театр для діалогу” працював із активними учасниками Майдану. Разом ми по-новому осмислили події півторарічної давнини та зробили форум-виставу про те, якими є стосунки між нашими Я та суспільством сьогодні. Акторами в постановці стали самі учасники семінару — активісти Майдану. Під час показу глядачі матимуть можливість коментувати демонстровані сюжети, втручатись у хід дійства та тестувати власні індивідуальні та колективні стратегії поведінки у відповідних ситуаціях.
Форум-показ відбувся в рамках та за підтримки “Школи самотності” бієнале “Київська школа”. Бієнале є незалежним проектом кураторів Георга Шоллхаммера та Хедвіг Заксенхубер у співпраці з Центром візуальної культури (Київ).
Джокери: Наталія Вайнілович та Ніна Ходорівська.
"Міняю безкоштовну газету на безкоштовну книжку!" - саме так звучала одна з інтервенцій під час форум-вистави "Майдан. Чого ми хотіли, але не змогли" в рамках бієнале The School of Kyiv 14 жовтня. Один з глядачів зробив інтервенцію у сценку, в якій протагоніст протестував проти розповсюдження газети "Вєсті". "Він запропонував альтернативу", - підкреслили глядачі. "Не просто казав: не робіть, не читайте, а запропонував щось натомість. Це чудова ідея!"
Під час форуму говорили про конкуренцію відповідальностей, про вагу одиночної акції протесту - велику, але не надто, - про етику в роботі і роботу етики.
Прем'єра вистави, створеної під час форум-театрального семінару з учасниками Майдану, відбулася. Тепер шукаємо можливостей для наступних показів. Очікуйте незабаром!