«Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах»
Період реалізації: червень 2018 – грудень 2019 (з можливістю продовження)
Ціль проекту – зміцнення потенціалу місцевих громад та сприяння формуванню й поширенню нових моделей ненасильницького вирішення конфліктів та формуванню нових соціальних практик взаємодії між людьми всередині громади (соціальні рухи, місцеві ініціативи, громадські організації та органи місцевого самоврядування) та посилення їх спроможностей.
Очікувані результати:приклади ненасильницького вирішення конфліктів, які будуть зібрані, досліджені та поширені в якості успішних історій.
Цільова аудиторія – громади Дружківки, Олексієво-Дружківки, Костянтинівки у Донецькій області та Сєвєродонецьку в Луганській, особливий фокус на молоді, активістах та органах місцевого самоврядування.
Ключове послання проекту: “Нічого про нас і для нас без нас”.
Як ми розуміємо ненасильницькі дії?
- креативно та активно виступати за соціальні зміни;
- перевірка міжособистісних, колективних та глобальних відносин та вчинків на предмет пригноблення, несправедливості та зловживання владою;
- розголошення та поширення інформації про конфлікт, зміцнення позиції пригноблених сторін у конфлікті та нівелювання дисбалансу сил;
- конфліктна ситуація допомагає розібратися у потребах та інтересах людей, саме тому є можливістю для ненасильницьких змін.
У проекті ми сприяємо просуванню нових соціальних практик:
- потреби:уміння формулювати та говорити про власні потреби на рівні людини, організації та громади;
- учасництво: громадські активісти радяться з громадою перед розробкою/впровадженням проектів та проводять разом оцінку їх впливу після реалізації;
- Спільне прийняття рішень - консенсус і спільне прийняття рішень широко використовуються активістами та органами місцевого самоврядуванняв громаді на різних рівнях;
- міцні горизонтальні зв'язки: громадські активісти враховують потреби різних груп громади та мають довіру з боку населення, включаючи органи місцевого самоврядування, які активно долучається до їх заходів.
Заходи в рамках проекту:
- Майстерні з форум-театру та вистави;
- Тренінги з гендеру та недискримінації.
З липня по грудень 2018 року чотири 3-денні майстерні з форум-театру пройшли в Дружківці, Костянтинівці, Олексієво-Дружківці Донецької області та Сєвєродонецьку Луганської області, 1-денний семінар з гендерної рівності в Дружківці та 1-денна майстерня для співробітників та співробітниць Донецького Інституту післядипломної педагогічної освіти в Краматорську. Два з них були організовані в партнерстві з Асоціацією молодіжних центрів України та Всеукраїнською Громадською організацією «Мережа відповідальних» (робота з молоддю), також представниця ГО «Театр для діалогу» взяла участь у спільному заході організованому партнерами проекту Інформаційним центром «Майдан моніторинг» та Центром близькосхідних досліджень.
Проект «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів в місцевих громадах» підтриманий KurveWustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.