Проект “Одна з нас”

Четвер, 1 Березень, 2018 - 00:15Неділя, 31 Березень, 2019 - 23:00

Через адвокаційні майстерні, форум- та законодавчий театр

 - говоримо про нагальні потреби вимушено переселених жінок і будуємо мережу взаємопідтримки серед жінок з різним досвідом дискримінації та соціальним бекграундом;

 - посилюємо спроможності активних жінок у громадах для мобілізації та захисту своїх прав (творчі акції, креативна адвокація);

 - сприяємо побудові живого діалогу між маргіналізованими групами жінок та представниками органів влади на національному та місцевому рівнях, які відповідають за розробку, прийняття та впровадження державної політики у відповідних галузях, підвищуємо їх обізнаність про пріоритет та потреби жінок для забезпечення більш інклюзивної та гендерно чутливої державної політики.

Робота з учасницями майстерень проекту “Одна з нас” відбувається на основі принципів феміністичної, або горизонтальної, педагогіки, де тренерки та учасниці мають свій унікальний досвід, працюють з ним та спільно навчаються одна в одної.

Завдання та принципи роботи проекту:

  • підтримка одна одної жінок з різним досвідом пригноблення;
  • неформальна освіта в галузі (само)адвокації, правозахисту;
  • партисипативний діалог між владою і вразливими групами жінок;
  • м’яке руйнування стереотипів щодо різних груп жінок та їхнього досвіду;
  • чутливість до досвіду жінок, які зазнали різних форм дискримінації, зокрема, молоді жінки, жінки з інвалідністю, з числа ЛБТіК, та інші.

У рамках проекту в 2018 році було реалізовано 8 ініціатив:

- Мистецько-адвокаційні майстерні у Харкові, Запоріжжі та Чернівцях для жінок-ВПО та інших жінок, на яких вплинув конфлікт на сході України та в Криму. На майстернях піднімались питання безпеки, інтеграції жінок-ВПО та миробудування. Йшлося про множинну дискримінацію, яку відчувають на собі внутрішньо переміщені жінки – як жінки, а також як ВПО.

- Майстерня законодавчого театру для батьків в Івано-Франківську. Захід піднімав питання наявності інклюзивних просторів, поширення культури активного батьківства як спільної проблеми усієї громади, наявність соціальної інфраструктури (дитячі садочки) та гендерно-чутливого бюджетування на місцевому рівні.

- творча адвокаційна майстерня у Львові, яка фокусувалася на темі репродуктивних прав жінок та дівчат, доступність і якість медичних послуг у цій сфері, а також на питаннях сексуальної просвіти і доступу молодих жінок до інформації про власні репродуктивні права, здоров’я та планування сім’ї.

- Адвокаційна майстерня про права жінок у Херсоні, в рамках якої у фокусі була тема підтримки жертв ґендерно зумовленого насильства.

- Два тренінги для тренерок з театру для адвокації прав жінок.

- Адвокаційна майстерня законодавчого щодо прав ЛБТ-жінок, висвітленні прав ЛБТ-жінок  в законодавсті, зокрема в Національному плані дій щодо виконання заключних рекомендацій комітету CEDAW. Захід відбувся спільно з ГО «Інсайт».

 

Заходи в рамках проекту «Одна з нас» відбуваються за підтримки ООН-Жінки «CEDAW  у дії» за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та в рамках проекту ООН-Жінки «Гендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки» за підтримки Уряду Швеції.

 

Theatre for Dialog