Повнометражний фільм про театр пригноблених під час Майдану
На другу річницю початку подій на Майдані “Театр для діалогу” презентує українську версію фільму “Цунамі джокерів в Україні”. Це фільм про те, чи може мистецтво бути альтернативою насильству і допомогти людям без кровопролиття робити революції.
У лютому 2014 року іноземні спеціалісти з театру пригноблених приїздять до України і роблять вистави з учасниками протестів. Про що виходять ці вистави? Як їх сприймають глядачі? Чим керувалися українські організатори, коли вирішили в такі часи робити театральний проект? Запрошуємо до онлайн-перегляду “Цунамі джокерів в Україні”, щоб ми могли разом обговорити ці питання!
“19 січня Майдан перейшов до нового формату. Я тоді зрозуміла, що для мене немає місця у цьому виді протесту. Мені хотілося знайти можливість поговорити про те, що відбувається, більш мирним шляхом — через мистецтво”, - пояснює в інтерв'ю для фільму координаторка проекту в Донецьку, а нині член організації “Театр для діалогу” Оксана Потапова.
У фільмі використані відео-матеріали, відзняті під час роботи іноземних джокерів з активістами-майданівцями. Цей архів доповнений інтерв'ю з учасниками семінарів та з коориднаторами проекту, які були зняті вже через рік після трагічних подій на Майдані та на вул. Інститутській. Режисеркою фільму стала членкиня ГО "Театр для діалогу", активна учасниця подій на Майдані Ніна Ходорівська.
“Проект мобілізував міжнародну спільноту театру пригноблених. У дії — коли представники спільноти приїхали сюди. Але також і породжуючи простір, де джокери, що приїхали з різних куточків світу, могли поспілкуватися щодо того, що відбувалося в Україні, а пізніше — і в інших країнах”, - вважає Ялмар-Жофре Хорхе-Айхорн.